Wrogowie

Gabriel Michaelis


         Gabriel Eryk Michaelis - ma 25 lat. Jest jedynakiem. Wywodzi się z wysoko postawionego rodu, który blisko przyjaźni się z rodem Jamsów. Jego rodzice zmarli, krótko po jego narodzinach w wypadku samochodowym wywołanym przez pijanego kierowce. Nie udało sie ich uratować. Zginęli wszyscy oprócz pijanego kierowcy, który nie został złapany. Dlatego też od dzieciństwa Gabriel ma uprzedzenie co do zwykłych ludzi. Opiekuje się nim siostra matki, która jest bliską przyjaciółką Penelopy James matki Alice, dlatego też w dzieciństwie blisko przyjaźnili się.
          Idealista, nienawidzi gdy coś nie idzie po jego myśli. Jest bardzo spokojny i nie jest osoba żartującą, ani śmiejąca się z żartu. Nad wyraz poważny i wszystko bierze do siebie. Jego częstym zachowaniem jest splatanie dłoni ze sobą. Ten gest jest bardzo częsty, kiedy się nad czymś zastanawia albo rozmyśla nad kolejnym krokiem. 
          Posiada czarnego persa imieniem Pan Mrau, który jest non stop w pobliżu.
Jego moc jest iluzją. Może swoją ofiarę poddać jakimkolwiek cierpienia, które sobie zapragnie. Mózg ofiary myśli, że iluzja, którą pokazuje Gabriel jest prawdziwa i uwalnia wszystkie zachowania, aby bronić się przed napastnikiem. Jest to moc doskonała, pomijają co, że nie potrafi nią zabić człowieka.   


Rita Rozalia Mercer – ma 24 lata. Z wykształcenia jest weterynarzem, choć pracuje, jako sekretarka w The R.A.T Corporation. Posiada czarnego kota persa o imieniu Pan Mrau, a właściwie jest jego opiekunką, gdyż należy on do Gabriela. Jej rodzice podobnie, jak ona nie są zamożni. Matka jest w połowie Człowiekiem Umysłu, z kolei ojciec to zwykły człowiek. Podobne zmieszanie się krwi czyni ją zaledwie w ćwiartce Człowiekiem Umysłu. Nie wykształciły się u niej praktycznie żadne moce oprócz telekinezy. Wyglądem nie przypomina Ludzi Umysłu: ma naturalne blond włosy i niebieskie oczy.
Jako jedna z pierwszych wyznała lojalność Michaelisowi, kiedy zaczynał szukać poparcia wśród Ludzi Umysłu. Została jedną z Wron, a z czasem weszła w skład najbliższych współpracowników Gabriela. Wiąże ją z nim skomplikowana relacja: z jednej strony jest jego podwładną, a z drugiej kochanką, choć nowy Król nie zwykł rozgłaszać tej informacji. Dla Gabriela przypomina to czysto materialną transakcję, z kolei ona zaczyna żywić do niego pewne uczucie. Z tego powodu szczerze nienawidzi Alice, o którą jest strasznie zazdrosna i najchętniej obdarłaby ją ze skóry. Mimo swej miłości nie czuje obowiązku bycia wierną Gabrielowi i często sypia z innymi mężczyznami. Przeżyła także swoją przygodę z Rubienem. Mieszka w kamienicy, niedaleko centrum Gocewii, w mieszkaniu urządzonym wyłącznie na biało.

           Samolubna, przebiegła i niebywale kobieca. Perfekcyjnie manipuluje mężczyznami, potrafi okręcić ich wokół własnego palca, a oni nawet tego nie zauważą. Do tej pory jedynie dwóch nie udało jej się w pełni oczarować: Michaelisa i Rubiena. Nienawidzi przegrywać, a kiedy to już się stanie z pewnością się zemści. Dobrze walczy wręcz, ma wysportowane i niesamowicie giętkie ciało. Zwykle używa charakterystycznego ostrza Wron, słabo strzela. 


1 komentarz:

  1. Moja teoria, która brzmi, że przystojni bohaterowie to źli bohaterowie, wciąż jest aktualna... :P
    Pan Mrau <3

    OdpowiedzUsuń