Ludzie

Król Olaf Fryderyk DragonmirOlaf Fryderyk Dragonmir - ma 48 lat. Jest sierotą, która wywodzi się z najniższych klanów. Nie wiadomo co stało się z jego rodzicami i czy ma jakąkolwiek rodzinę. Od małego potrafił bardzo dobrze manipulować powietrzem i dzięki temu przetrwał. Był zmuszony do kradzieży i innych drobnych przewinień. Jednak przetrwał i po ukończeniu 18 roku życia, na jego piersi pojawiło sie znamię w kształcie lwa - króla zwierząt, symbolu władzy nad światem Podziemnym. 
Otóż te znamię pokazywało się  ludzi prawych i dbających o innych. Pojawienie się ruszającego się lwa wywołało wiele kontrowersji. No przecież jak to możliwe, że u złodzieje może pokazać się znak prawości? Lecz tradycja była nie ugięta i po zaledwie tygodniu Olaf ze złodzieja stał się królem.
W czasie jego panowania, przywiązywał wagę do tego, aby ludzie z niższych warstw nie podzielali jego losu złodzieja. Adoptował małą sierotę o imieniu April.  April DragonmirApril Dragonmir - adoptowana, 16 letnia córka Króla Podziemia, Olafa. Podobnie, jak on pochodzi z nizin społecznych. Wyróżnia się spośród Ludzi Umysłu ciemną karnacją, którą odziedziczyła po ojcu-człowieku. Matka zmarła, gdy miała dwa latka. Przed pewną śmiercią uratował ją Olaf. Biologiczną matkę, jako człowieka umysłu cechowała charakterystyczna moc: tworzenie barier, którą odziedziczyła April. Dzięki niej nikt nie stanowi dla niej zagrożenia. Przypomina to niewidzialny mur, którego w żaden sposób nie można przejść.
        W świecie ludzi chodzi do liceum i poświęca się swojej pasji: malarstwu. Interesuje ją też taniec przez co postanawia dołączyć do clubu tanecznego Alice.Oliver HekateOliver Hekate - ma 25lat. Pochodzi z jednego z niższych klas Podziemnych. Jego rodzina służy od zawsze rodowi Jamsów, jak i innym wysoko postawionym klanom. Posiada jedynie matkę, gdyż jego ojciec zginął w potyczce z innym podziemnym, w których ochraniał swoją rodzinę. Ma młodszą siostrę o imieniu Lily (17 lat) i młodszego brata Kevina ( 8 lat).
        Jak każdy podziemny posiada niezwykłą urodę, bladą skórę, czarne włosy i takiego samego koloru oczy. Jest strasznie przywiązany do swojej rodziny i tak jak ojciec oddał by za nią życie. Jest bardzo zaangażowany w pracę, którą dali mu rodzice Alice, a mianowicie ochranianie jej, ale bez jej wiedzy. A z tym wiąże się bardzo ciekawa historia, którą może kiedyś poznacie.
        Jest bardzo uparty i wręcz nienawidzi jak się go ignoruje. Odnosi się do wszystkiego sceptycznie, ale próbuje nawiązać przyjaźń z Alice, aby móc ją lepiej chronić. Nie lubi kiedy jego plan nie idzie po jego myśli i w tedy bardzo się irytuje i jest zdolny do własnoręcznego naprawienia sprawy. Idealista. Do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie i wychodzi z siebie aby wszystko wyszło dobrze. Nienawidzi bałaganu i niezorganizowania. (czyli zupełne przeciwieństwo Alice)
        Uwielbia czytać książki i relaksować się. Nienawidzi głośnej muzyki, gdyż ma bardzo wrażliwy słuch i wręcz nienawidzi, kiedy musi iść za Alice do clubu, do którego dziewczyna uczęszcza prawie codziennie. Często używa zmiany wyglądu, aby dziewczyna nie połapała się, że ją śledzi. 
Mieszka dokładnie nad Panną James i zgrywa dobrego, i pomocnego sąsiada. Uczulony na psią sierść, dlatego nigdy nie wchodzi do jej mieszkania. Jego moc jest nieokreślona.

                                                            

                                                                       Amy WhitakerAmy Whitaker - dziesięcioletnia dziewczynka, siostra Toma o kręconych włosach , szerokim uśmiechu i niebezpiecznym blasku w oczach. Jest bardzo energiczna, żywiołowa i wszędzie jej pełno, w dodatku cechuje ją ogromna ciekawskość, dlatego też musi wiedzieć, słyszeć i widzieć dosłownie wszystko. Jak każde dziecko lubi rysować, również po ścianach, śpiewać i oglądać kreskówki, szczególnie te o kucykach Pony. Jej ulubionym kolorem jest różowy. Uważa się za małą księżniczkę, która stanowi centrum świata, więc wszystko kręci się tylko wokół niej. Twierdzi, że jest we wszystkim najlepsza i wręcz doskonała. Przepada za jedzeniem i słodyczami, ale niekoniecznie za warzywami, lubi spędzać czas w kuchni pomagając mamie. Amy bardzo kocha swoją rodzinę, a dokuczanie znacznie starszemu bratu jest jej prawdziwym hobby, dlatego zawsze chce być u jego boku i wsadzać nos w nieswoje sprawy. Uwielbia słoneczne poranki i zwierzęta, lecz boi się dosiąść rodzinnego konia. Jest prawdomówna, radosna, uważa siebie za cudowne dziecko Whitakerów. Ma bardzo wysoką samoocenę i rację w każdej sprawie, a przynajmniej tak jej się wydaje. W przyszłości pragnie zostać prezydentem, astronautką, lekarzem, piosenkarką, aktorką, hydraulikiem oraz księgową, a w międzyczasie rozkaże ojcu zamienić piekarnię na cukiernię. Amy nie znosi książek, nauki i wszystkiego co się z nią wiążę. Fakt, że ma wadę serca sprawia, iż wszyscy dookoła traktują ją nieco litościwie, choć ona w ogóle się tym nie przejmuje. Jej hasło brzmi: „Niech żyje ten, kto wymyślił masło orzechowe!”, jak również „Grunt to iść przez życie z uśmiechem na twarzy”, co oczywiście robi. Jej mocą jest głos o zwiększonej częstotliwości, który wszystkich denerwuje, ale Amy pomimo tego jest postrzegana jako słodka i niewinna dziewczynka o złotym sercu.
1 komentarz: